TÜRKİYE’DE VERGİ BORCU ÖDEMEK VE VERGİ BARIŞI

Vergilere ve devlete olan borçlara dair kanun yasalaştı. Özellikle yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının da Türkiye’deki borçlarına yapılandırma şansı getiren bu yasa neleri getiriyor?

Öncelikle belirtmek gerekir ki kanuna göre 31 Ağustos 2020 öncesi borçlar yapılandırılabilecek. Yani 31 Ağustos 2020 sonrasındaki borçların bu yasa kapsamında hemen ve ivedi şekilde ödenmesi çok önemli.

Yapılandırma kapsamına vergi borçları; veraset-intikal vergileri; var ise Motorlu Taşıtlar Vergileri; Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borçlar; Covid-19 kapsamında yazılmış olan cezalar hariç diğer cezalar; belediyelere olan emlak vergileri giriyor.

Haliyle yurtdışında yaşayıp Türkiye’de var ise taşıtlarının MTV borcu; SGK-Bağkur prim borcu; emlak vergisi borcu; belediye ve diğer kurumlara olan tüm borçları yapılandırma kapsamında olacak.

Yapılandırma kanunun temel uygulaması; birikmiş faizlerin silinmesi; eğer kişi anaparayı tek seferde ödemek isterse anaparadan indirim yapılması; eğer tek seferde ödemek istemezse iki ayda bir eşit taksitlerle 18 aya kadar vade imkanı tanınması şeklinde olacak.

PEKİ BİZ NE YAPIYORUZ?

Biz verilen yetkilendirme neticesinde tüm borçlarınızı sizin uygun göreceğiniz şekilde taksitlendiriyor; eğer peşin ödemek isterseniz ona uygun talepte bulunuyor ve Türkiye’de olan tüm vergi, SGK, emlak ve diğer vergi borçlarınızı talebinize uygun olarak taksitlendiriyoruz.

Bu süreçte sizinle sürekli online iletişim uygulamaları ile iletişime geçiriyor ve süreci en hızlı ve uygun şekilde çözmenize yardım ediyoruz.

Vergi barışı olarak adlandırılan bu fırsatı kaçırmanınız hem Türkiye’de olmadığınız zamanlarda borçlarınızdan dolayı olan kayden hacizleri engellemeniz hem de ülkeye gelişinizde can sıkıcı sorunlarla karşılaşmamanız için çok önemli diye düşünmekteyiz.

Bizimle Whatsapp hattına mesaj yazarak ya da iletişim formundan bir talep açarak iletişime geçebilirsiniz.